• Kompleksowe czyszczenie tapicerki samochodowej

  Oferujemy kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne dla Twojego samochodu Kosmetyka auta w naszej firmie czyli PERFEKT to nie zwykłe czyszczenie i mycie jak w popularnych myjniach. To szczegółowa wręcz drobiazgowa praca nad każdym widocznym elementem auta a także bagażnikiem i wnętrzem.
 • PERFEKT EŁK - 504-831-322

  Dla naszych Klientów przygotowaliśmy ciekawe oferty specjalne, dzięki którym mogą Państwo skorzystać z atrakcyjnych zniżek
 • PERFEKT EŁK - 504-831-322

  Świadczymy kompleksowe usługi porządkowe na terenie miasta Ełk i okolic.Świadczymy usługi zarówno dla biur, przedsiębiorstw jak i Klientów indywidualnych.
 • 1
 • 2
 • 3

OZONOWANIE

Ozonowanie nie wymaga użycia środków chemicznych. Działanie ozonu jest 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze od działania chloru. Dzięki ozonowaniu pozbędziemy się alergenów, bakterii, roztoczy, wirusów, zarodników grzybów. Ozonowanie usuwa nieprzyjemne zapachy : stęchlizny, spalenizny, odzwierzęce, nikotyny. Ozon uznany jest przez Ministerstwo Zdrowia za naturalny środek odkażania mikrobiologicznego wnętrz. Dysponujemy profesjonalnymi POLSKIMI generatorami ozonu.

ODGRZYBIANIE KLIMATYZACJI W SAMOCHODACH PROMOCYJNE CENY !!!!

Pobierz karta charakterystyki OZONU

 

 

Ozon jest alotropową odmianą trójatomowego tlenu. Odkrycie i swoją nazwę zawdzięcza Christianowi Schönbein Jednakże dopiero pięć lat po odkryciu (1845 r.) ustalono, że jest on odmianą tlenu. Ozon doskonale podtrzymuje spalanie, choć jest gazem niepalnym. W normalnych warunkach występuje w postaci niebieskiego gazu, w temperaturze zaś od −193 do −111 stopni Celsjusza jest cieczą koloru fioletowego. W stanie wolnym występuje w atmosferze, gdzie spełnia rolę filtra pochłaniającego nadfiolet emitowany prze Słońce.

 

CZYM JEST OZONOWANIE

 

Ozonowanie jest procesem utleniania, za pomocą którego skutecznie można oczyszczać pomieszczenia z nieprzyjemnych zapachów, dokonywać dezynfekcji wody, żywności, przedmiotów, urządzeń oraz całych pomieszczeń. Ozonowanie polega na pełnej sterylizacji pomieszczeń i przedmiotów pod względem obecności zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Odkażający ozon produkuje się za pomocą specjalnego generatora. Ma on moc silnej dezynfekcji bezpośrednio po powstaniu, dlatego konieczne jest, aby był produkowany na miejscu, który wymaga ozonowania.

Ozon wykorzystuje się w wielu dziedzinach – wszędzie tam, gdzie dąży się do zlikwidowania ryzyka zakażenia bakteriami, wirusami, pleśniami i grzybami oraz do zlikwidowania uciążliwego zapachu.  W czasie rozkładu ozonu uwalnia się jedna cząsteczka tlenu, która to właśnie poprzez połączenie ze związkami chemicznymi istniejącymi w powietrzu lub na powierzchni przedmiotów, niszczy je.

Ozon staje się coraz bardziej popularny, ponieważ jego działanie dezynfekcyjne jest znacznie skuteczniejsze niż działanie chloru.

Po procesie ozonowania pozostaje przyjemny zapach (niczym po burzy) oraz powietrze czyste pod względem drobnoustrojów.

Najważniejsze możliwości wykorzystania właściwości ozonu to:

 

 • dezynfekcja lub sterylizacja - przedmiotów i pomieszczeń,
 • usuwanie roztoczy, alergenów, wirusów (np.: grypy, AH1N1) oraz bakterii chorobotwórczych,
 • odgrzybianie pomieszczeń, usuwanie pleśni,
 • usuwanie zapachów dymu tytoniowego, pleśni, stęchlizny,
 • usuwanie zapachu wilgoci, odkażanie zalanych mieszkań, piwnic,
 • odkażanie klimatyzacji i ciągów wentylacyjnych.

 

 

Co zyskasz dzięki ozonowaniu?

Ozon jest coraz chętniej i powszechniej używany w różnych dziedzinach życia na całym świecie. Jednak ozonowanie w Polsce to wciąż nowa metoda, choć ciągle przybywa jej zwolenników. Najczęściej ozon wykorzystywany jest do neutralizowania nieprzyjemnych zapachów, walki z alergenami takimi jak roztocza czy jako środek dezynfekujący i bakteriobójczy. Ozonowanie doskonale sprawdza się tam gdzie zawiodły inne tradycyjne metody dezynfekcji, na przykład ozon w postaci gazowej dociera do najbardziej niedostępnych miejsc, których nie można odkazić za pomocą innych środkówOzon, jako bardzo silny środek dezynfekujący (50 razy skuteczniejszy od chloru), jest substancją, której zastosowanie jest niemal nieograniczone.

 • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów - ozon usuwa dym papierosowy, zapach stęchlizny i pleśni, zapach kota i psa albo zapach potu bądź spalenizny
 • sterylizacja - ozonowanie zabija wirusy i bakterie oraz i wywołane tym nieprzyjemne zapachy, na przykład po chorych osobach (grypa)!
 • ozonowanie to usuwanie alergenów - ozon zabija również wszelkiego rodzaju roztocza, grzyby, pleśń i inne drobnoustroje
 • ozonowanie to dezynsekcja i deratyzacja - ozon chroni przed szkodnikami takimi jak karaluchy, mrówki, mole, komary i gryzonie
 • odgrzybianie klimatyzacji- cząsteczki ozonu w postaci gazowej docierają do najmniejszych zakamarków parownika klimatyzacji zabijając grzyby i drobnoustroje które są powodem brzydkich zapachów
 • ozonowanie odkaża również całe wnętrze samochodu - ozon wnika głęboko w strukturę tapicerowanych siedzeń i kanap i utlenia znajdujące się tam bakterie, roztocza i przykre zapachy, których nie można zniszczyć innymi metodami. Już kilka sesji ozonowania zupełnie usuwa nawet zapach papierosów. Dzięki temu w samochodzie mamy świeże i czyste powietrze.

 CENNIK OZONOWANIA !!!